اخبار و آخرین تحولات, پیشنهادات و تخفیف‌های ویژه, تازه‌ترین لوازم یدکی, ترفندها و راهکارها, دسته‌بندی نشده, مشاوره و راهنمایی, معرفی برندها

دسته موتورها

دسته موتور خودرو همانند تکیه گاه عمل می کند و به حفظ تعادل موتور خودرو کمک میکند. در واقع این قطعه جزو اصلی ترین تکیه گاه موتور محسوب می شود. دسته موتور ها  در دسته بندی های سیستم جلوبندی و سیستم موتوری خودرو قرار می گیرند.

همان طور که می دانید پیشرانه خودرو به طور کلی عملکردی بدون صدا ندارد و به طور ذاتی دارای لرزش هایی است.  عبور از ناهمواری های جاده ای، سرعت گیرها، پیچ های تند و .. می تواند در جا به جایی و تکان خوردن قطعات موتور داخل کاپوت و برخوردشان با یکدیگر تاثیرگذار باشد. از این رو وجود تکیه گاهی برای جذب و دفع ارتعاشات و تکان های به وجود آمده ضروری است تا از این طریق قطعات را ثابت نگه دارد.

 دسته موتور گرد بین بدنه و موتور نصب می شود ، گیربکس و موتور به کمک دسته موتور به شاسی و بدنه ی خودرو متصل می شوند. سایر قطعات خودرو نیز با تکیه بر دسته موتور در جای خود قرار می گیرند و به وظیفه خود عمل میکنند.

انواع دسته موتور

دسته موتورها دارای ۲ مدل رایج هستند:

  1. مکانیکی
  2. هیدرولیکی

دسته موتور هیدرولیکی از یک پایه فلزی و یک قطعه لاستیکی که حالت ارتجاعی دارد تشکیل شده است و از سیستم پیچیده ای برخوردار نیست. تنها تفاوت میان آنها، در جنس لاستیک به کار رفته در آن و همچنین وجود روغنی است که در بین فنرهای دسته هیدرولیکی استفاده شده است. منظور از هیدرولیکی بودن دسته موتور، وجود روغنی سیال است که در لایه های مختلف فنر قطعه وجود دارد.

علل خرابی دسته موتورها

  1. وارد آمدن فشار بیش از حد به دسته موتور
  2. کیفیت پایین و نامرغوب جنس دسته موتور
  3. تنظیم نبودن و عدم جای گیری صحیح قطعه در جای خود

علائم خرابی دسته موتور

اثرات ناشی از خراب شدن دسته موتور به صورت فیزیکی خود را نشان می دهد. ایجاد لرزش های غیرمعمولدر بدنه  خودرو از مهمترین نشانه های خرابی دسته موتور می باشد. در هنگام خرابی این قطعه بخش هایی که به موتور نزدیک تر هستند مانند دسته دنده و پدال های زیر پای راننده، تکان بیشتری می خورند و به طور غیر طبیعی به لرزش در می آیند، همچنین شاهد ضربه هایی هنگام نیم کلاچ خواهید بود.

نکته

به یاد داشته باشید که خرابی هر یک از آنها، می تواند بر روی عملکرد دیگر دسته موتورها تاثیرگذار باشد. از این رو در هنگام مواجه با چنین مشکلی فورا برای تعویض قطعه اقدام نمایید.

محصولات 24yadakقطعه تولید شده از مواد اولیه مرغوب  دارای کیفیت و ضمانت برگشت کالا,کارایی مورد نظر شما مصرف کننده گرامی را تامین می کند.

استفاده از محصلات با کیفیت حق شماست.

دیدگاهتان را بنویسید